Advertisement

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas të dhënave të para tërmeti është ndjerë edhe në kryeqytet si dhe në disa rrethe të tjera të Shqipërisë.

Sipas ekspertëve tërmeti ka qenë i magnitudës 5.6 ballë të shkallës rihtër, raporton elbasaniplus. Epiqendra e tij ka qenë në Bosnjë Hercegovinë dhe është ndjerë gjithashtu edhe në Itali e Kosovë

Advertisement

By admin