Advertisement

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariatin e Elbasanit tre persona të tjerë të cilët dyshohet se kanë pasur njohuri për veprimtarinë e Nuredin Dumanit, sipas raportimeve për SYRI-n. Dunami u arrestua mbrëmjen e së martës në Fier, pasi mbeti i plagosur në atentat nga Tao Çela, pas përplasjes me armë në Papër të Elbasanit.

Gjithashtu bashkë me Dumanin u arrestua dhe Hajredin Hoxha, i cili u gjet i armatosur si dhe dyshohet se ishte ai personi që ndihmoi Dumanin të largohej nga vendngjarja.

Advertisement

By admin